Tuntikalenteri

 

Ilmoittautuminen kaudelle 2018-2019 on käynnissä. Tunnit alkavat 1.9.. Sähköinen ilmoittautumispalvelu luo ilmoittautuneille laskun. Ensimmäisen harjoituskerran voi käydä kokeilemaassa ja maksaa laskun vasta sen jälkeen. Maksettua laskua ei palauteta.

 

Syksy 2018 - kevät 2019

 

Ilmoittautuminen

Hinnasto

Tarkemmat tuntikuvaukset

Harjoituspaikat

 

Alle kouluikäiset

Ma klo 18-19 Voimistelu 4-5v (synt. 2013-2014), Korson koulu 2

Ti klo 18-19 Minitanssi 3-5v (synt. 2013-2015), Korson koulu 2

Ke klo 17-18 Satubaletti 3-5v (synt. 2013-2015), Viertolan koulu, Jokirannan opetuspiste

To klo 17-18 Gladiaattorit 3-5v (synt. 2013-2015), Korson koulu 2

Pe klo 17-18 Miniakrobatia 3-5v (synt. 2013-2015), Ilolan koulu

La klo 10-11 Gladiaattorit 5-6v (synt. 2012-2013), Korson koulu 1

La klo 11-12 Minitanssi 3-5v (synt. 2013-2015), Korson koulu 1

La klo 12-13 Miniakrobatia 3-5v (synt. 2013-2015), korson koulu 2

La klo 12-13 Satubaletti 3-5v (synt. 2013-2015), Simonkallion koulu

La klo 13-14 Minishow 5-6v (synt. 2012-2013), Ilolan koulu

Su klo 10-11 Perheliikunta 1-3v yhdessä vanhemman kanssa (synt. 2015-2017), Simonkallion koulu

Su klo 10-11 Gladiaattorit 5-6v (synt. 2012-2013), Itä-Hakkilan koulu

Su klo 11-12 Voimistelu 3-4v (synt. 2014-2015), Simonkallion koulu

Su klo 12-13 Voimistelu 5-6v (synt. 2012-2013), Simonkallion koulu

Su klo 13-14 Minitanssi 3-5v (synt. 2013-2015), Simonkallion koulu

Joukkuevoimistelun esivalmennusryhmät 3-4v lue lisää

Joukkuevoimistelu 2012-2013 lue lisää

 

Lapset 6+

Ma klo 17-18 Voimistelu 6-8v (synt. 2010-2012), Korson koulu 2

Ma klo 19-20 Cheerleading yli 9v (synt. 2009 tai aiemmin), Korson koulu 2

Ke klo 18-19 Voimistelu 9-10v (synt. 2008-2009), Viertolan koulu, Jokirannan opetuspiste

To klo 17-18 Temppukoulu 6-8v (synt. 2010-2012), Korson koulu 2

To klo 18-19 Freegym 9-11v (synt. 2007-2009), Korson koulu 2

To klo 18-19 Voimistelu 6-8v (syn 2010-2012), Korson koulu 2

To klo 17-18 Akrobatia 7-9v (synt. 2009-2011), Varia Hiekkaharju

Pe klo 17.30-18.30 Cheerdance 8-10v (synt. 2008-2010), Varia Hiekkaharju

Pe klo 17.30-18.30 Hiphop/ Breakdance 6-8v (synt. 2010-2012), Varia Hiekkaharju

Pe klo 18.30-19.30 Cheerdance 11+ (synt. 2007 tai aiemmin), Varia Hiekkaharju

Pe klo 18.30-19.30 Hiphop/ Breakdance 9-11v (2007-2009), Varia Hiekkaharju

Pe klo 18-19 Temppukoulu 6-8v (synt. 2010-2012), Ilolan koulu

La klo 10-11 Telinevoimistelu 6-8v (synt. 2010-2012), Korson koulu 2

La klo 10-11 Nykytanssi 7-8v (synt. 2010-2011), Korson koulu 1

La klo 11-12 Telinevoimistelu 9-11v (synt. 2007-2009), Korson koulu 2

La klo 13-14 Parkour 6-8v (synt. 2010-2012), Korson koulu 2

La klo 13-14 Baletti 6-8v (synt. 2010-2012), Simonkallion koulu

La klo 14-15 Cheerdance 6-8v (synt. 2010-2012), Korson koulu 2

La klo 14-15 Baletti 9-11v (synt. 2007-2009), Simonkallion koulu

La klo 15-16 Voimistelu 6-8v (synt. 2010-2012), Korson koulu

La klo 15-16 Nykytanssi 8-10v (synt. 2008-2010), Simonkallion koulu

La klo 14-15 Showtanssi 7-9v (synt. 2009-2011), Ilolan koulu

Su klo 11-12 Temppukoulu 6-8v (synt. 2010-2012), Itä-Hakkilan koulu

Su klo 14-15 Voimistelu 9-10v (synt. 2008-2009), Simonkallion koulu

Su klo 12-13 Cheerdance 6-8v (synt. 2010-2012), Itä-Hakkilan koulu

joukkuevoimistelu 2010-2011 "priori" ja 2008-2009 "brilla" lue lisää

 

 

Nuoret yli 10v. 

Ma klo 17.-18.30 SCV Iris Showtanssin kisaryhmä 10-13v lue lisää

Ma klo 18.30-20 SCV Fira Showtanssin kisaryhmä yli 12v lue lisää

Ti klo 17-18 Showtanssi alkeet 10+ (synt. 2008 tai aiemmin), Korson koulu 2

Ti klo 17-18 Showtanssi jatko 11+ (synt. 2007 tai aiemmin), Korson koulu

Ti klo 18-19 Rope Skipping 10+ (synt. 2008 tai aiemmin), Korson koulu 2

Ti klo 19-20 Freegym 11+ (synt. 2007 tai aiemmin), Korson koulu 2

Ke klo 19-20 Voimistelu 11+ (synt. 2007 tai aiemmin), Viertolan koulu, Jokirannan opetuspiste

La klo 11-12 SCV Fira Showtanssin kisaryhmä yli 12v lue lisää

La klo 12.-13.30 SCV Fira Showtanssin kisaryhmä yli 12v lue lisää

La klo 13.30-15.00 SCV Iris Showtanssin kisaryhmä 10-13v lue lisää

La klo 15-16 Showtanssi alkeet 10+ (synt. 2008 tai aiemmin), Ilolan koulu

La klo 16-17 LatinShow 11+ (synt. 2007 tai aiemmin), Ilolan koulu

La klo 16-17 Nykytanssi 10+ (synt. 2008 tai aiemmin), Simonkallion koulu

Su klo 15-16 Voimistelu 11+ (synt. 2007 tai aiemmin), Simonkallion koulu

Su klo 16-17 Akrobatia 10+ (synt. 2008 tai aiemmin), Simonkallion koulu

joukkuevoimistelu 2006-2007 "electra h" ja 2005-2004 "fuerte h" lue lisää

 

Aikuiset

Ma klo 20-21 Aikuisbaletti, Korson koulu 2. 

To klo 17.15-18.00 Rennot rytmit -tanssitunti aikuisille, Varia Hiekkaharju

To klo 18-19 Fitness Pilates, Varia Hiekkaharju

Aikuisten Ladies -ryhmä: Ma klo 20.30-22 Sokeva ja ke klo 20-21 Simonkallion koulu