Voimistelijat

Nadja Ridal,  1999 - lopetti vuonna 2017

Voimisteluliiton (Svoli) N-ryhmän 2012-2014 voimistelija

Nasiten SM 2016, nasiten neliottelu - 8.sija, vanne 15,050

Luokkakilpailu 2016, naisten neliottelu - 3. sija

Naisten SM 2015  Espoo - 8. sija

Nuorten yksilö SM 2014 Espoo, neliottelu - 6. sija, finaaleissa pallo - 6., vanne  - 5., nauha - 8. sija

Vida style 2014 Hämeenlinna, KV kilpailu, neliottelu - 4. sija, välinefinaaleissa pallo - 4., vanne - 4., nauha - 2 sija

Pohjoismaiden Mestari Nuorten Team-kilpailu  2014  - 1. sija,  nauha - 3. sija

Christmas cup Tallin 2014  , Viro, KV kilpailu, 7. sija, pallo - 3. sija

Brussels cup 2014 , Belgia, KV kilpailu -  6. sija

Vida style tournament 2013 Hämeenlinna, KV kilpailu, - 3. sija

Nuorten joukkuе SM 2013  - 2. sija

Sofia Tavast, 2001

Naisten maajoukkueryhmässä vuonna 2016

Voimisteluliiton (Svoli) N-ryhmän 2014-2016 voimistelija

Narva Open CUP 2017, Narva, naisten sarjan neliottelu -2. sija, parhaat pisteet pallo - 14,250

Naisten SM 2017, Finaali, Jyväskylä,  finaalissa kolmeella välineellä, pallo, vanne ja keilat - 6.sija

Naisten SM 2017, Jyväskylä, neliottelu - 6. sija, (parhaat pisteet keiloista 13,433)

Luokkakilpailut Helsinki 2017, naisten neliottelu - 1. sija

Ikäkausikilpailut Imatra 2017, naisten neliottelu - 3. sija

Naisten EM karsinta 2, Kisakallio 2017, neliottelu - 5. sija

Naisten SM 2016, Naisten maajoukkueryhmä 2, vanne 2. sija

EliseCup 2016, Helsinki, Naisten maajoukkueryhmä 2, vanne - 2.sija

Kolmen lajin kilpailu 2016, Tampere, Naisten maajoukkueryhmä 2. vanne - 2.sija

2016 World Cup Guadalajara (ESP) yhteydessä International Tournamentissa edustanut nuorten ryhmän kahdella välineellä (vanne 13,300 ja pallo 13,250)

Nuorten SM 2016,  finaalissa kaikilla välineillä, naru 3. sija (13,117), pallo 6. sija (13,467)

Nuorten SM 2016, neliottelu - 6. sija (vanne 13,833, keilat 13,717, pallo 13,100)

Nuorten SM karsinnan 2016 parhaat pisteet keiloista 13,867

Luokkakilpailu Helsinki 2016, nuorten sarja - 1. sija

International Tournament Весенний Триумф Ljubercy,Moskova 2016, nuorten neliottelu - 2. sija 

Luokkakilpailu 6 lk 2015, Vantaa, neliottelu - 6. sija/ 32

Ikäkausikilpailu 2015 Espoo, nuorten neliottelu -6.sija/25

Voimistelun SM 2015, nuorten joukkuemestaruus, Espoo, pallo - 2. sija

Voimistelun SM 2014, pre-nuorten joukkue, Jyväskylä, keilat - 3. sija

Ikäkausikilpailu 2014, Hämeenlinna, pre-nuorten joukkue, keilat - 1. sija

Paderborn Cup 2014, Saksa, KV kilpailu, pre-nuorten joukkue, keilat - 1. sija

Voimistelupäivät 2014, Helsinki, 4 lk - 4. sija/36

Sofia Emelianov, 2002

Voimisteluliiton (Svoli) N-ryhmän 2014-2017 voimistelija

 

Luokkanousukilpailut 2017 JM-luokka 5-ottelu 1 sija

Ikäkausikilpailut 2017 nuorten neliottelu 1 sija

Gracia Fair Cup 2017 Budapest FIG-kilpailut pallolla 3 sija, vanteella 5 sija, keiloilla ja nauhalla 7

EM-mestaruus 2016 Israel team-kilpailun tulos 23/36, edustanut Suomea keiloilla 15,133, pallolla 15,016, narulla 14,75

”Irina Deleanu” Cup 2016  Bucharest vanne ja pallo 7 sijat

Nuorten SM-kilpailut 2016 4-ottelu 1 sija

Nuorten PM-kilpailut 2016 4-ottelu 3 sija, narulla 1 sija, keiloilla 2 sija

Nuorten PM-karsinta 2016 4-ottelu 1 sija

Miss Valentine 2016, 4-ottelu 13 sija/60, keilat 4 sija

Nuorten SM-kilpailut 2015 4-ottelu 4 sija

Nuorten SM- karsinta 2015 4-ottelu 2 sija

Elise Cup 2015 nuorten 4-ottelu 1 sija

Nuorten ikäkausikilpailut 2015 2 sija

Luokkakilpailu 6 lk 2015, Vantaa, neliottelu - 2. sija/ 32

Voimistelun SM 2015, nuorten joukkuemestaruus, Espoo, pallo - 2. sija 

Voimistelun SM 2014, pre-nuorten joukkue, Jyväskylä, keilat - 3. sija

Tallin Christmas Cup  2014, Viro, KV kilpailu, pallo - 1.sija 

Paderborn Cup 2014, Saksa, KV kilpailu, nuorten joukkue, keilat -1. sija

Joukkueiden ikäkausikilpailu 2014, Hämeenlinna, keilat - 1. sija

Pohjosmaiden mestaruuskilpailujen nuorten joukkueessa  2014  2.sija 

Voimistelun SM 2013, pre-nuorten joukkuemestaruus,  pallo - 2. sija  

Maria Kekkonen, 2002 - lopetti vuonna 2017

VI -luokka

Luokkakilpailu 4lk. 2014 - neliottelu - 1. sija

Voimistelun SM 2014, pre-nuorten joukkue, Jyväskylä, keilat- 4. sija

Paderborn Cup 2014, Saksa, KV kilpailu, nuorten joukkue, keilat - 2. sija

Brussels Cup 2014 ,Belgia, KV kilpailu - 1. sija

Voimistelun SM 2013, pre-nuorten joukkue, Hämeenlinna, pallo - 3. sija

SVS Open 2013, KV kilpailu, nuorten joukkue - 3.sija

 

Katariina Keviš 2003

Voimisteluliiton (Svoli) N-ryhmän 2017 voimistelija

 

RV ikäkausikilapilut 2017, nuorten neliottelu - 3.sija

Miss Valentine 2017, Tartto Viro - 3.sija (vanne) ja 3.sija (nauha)

Luokkakilpailu 5. lk 2016, Turku – 1. sija/29

Pre-nuorten SM 2016, joukkue, nauha - 2. sija

Elise Cup 2016, pre-nuorten joukkue, nauha - 1.sija

Ikäkausikilpailu Tampere 2016, pre-nuorten joukkue -1. sija

Luokkakilpailu 4. lk 2016, Espoo – 1. sija/69

Itä-Viro Open Cup 2014, Viro - 1. sija

Luokkakilpailu 3. lk 2015 Jyväskylä – 1. sija/75

Nuorten SM 2016,  vannefinaalissa 3. sija, keilafinaalissa 3. sija

Nuorten SM 2016, neliottelu - 3. sija (naru 13,400, vanne 14,417, pallo 12,900,  keilat 14,417)

Nuorten SM karsinta 2016 - 3.sija

International Tournament Весенний Триумф Ljubercy,Moskova 2016, nuorten (2003) neliottelu - 3. sija

A.S.D.Vera 2015,  KV kilpailu, Italia - 1. sija

TLS CUP 2015, Turku  2015- 1. sija

Kisakallio Cristmas Cup  2014,  KV kilpailu, Lohja- 3. sija

Itä-Viro Open Cup 2014, Viro - 1. sija

ViDa Style Tournament 2014, KV kilpailu,  Hämeenlinna  - 2. sija

Knorre Bremse Tournament 2014,  KV kilpailu, Italy - 1. sija

Spring Graces 2014, KV lipailu, Venäja - 1. sija

Viron Mestari - pre-junior 2014, Viro - 3. sija

Viron Cup - pre-junior 2014, Viro - 2. sija

Uljana Timonen, 2004

V-luokka

Sissi Levijärvi, 2006

VI luokka  

Voimisteluliiton Miniringin voimistelija 2016-2017


Ikäkausikilpailu 2017, Imatra – 2. sija

Miss Valentine 2017 KV-kilpailu, Viro, vanne – 4. sija, keilat - 6. sija, pallo - 12. sija

Elise Cup 2016, Helsinki – 1. sija

Luokkakilpailu 5. lk 2016, Turku – 3. sija/29

Luokkakilpailu 4. lk 2016, Espoo – 8. sija/69

Ikäkausikilpailu 2016, Hämeenlinna – 5. sija/22

Luokkakilpailu 3. lk 2015 Jyväskylä – 4. sija/75

Kutsukilpailu Tampereella 2015 – 1. sija

TLS Cup 2015, Turku, 4. sija

Ayse Özkan, 2005

II luokka

Siirtyi joukkuevoimistelusta 2016 rytmiseen voimisteluun.


Miss Valentine 2017 pre-nuorten joukkue, nauha - 1.sija 

Pre-nuorten SM 2016, joukkue, nauha - 2. sija

Elise Cup 2016, pre-nuorten joukkue, nauha - 1.sija

Ikäkausikilpailu Tampere 2016, pre-nuorten joukkue -1. sija

Luokkakilpailut  1lk. - 1.sija

 

Xenia Ioannidou, 2004

VI luokka

Voimisteluliitos N-ryhmässä varasijalla 2016

 

Miss Valentine 2017 pre-nuorten joukkue, nauha - 1.sija 

Pre-nuorten SM 2016, joukkue, nauha - 2. sija

Ikäkausikilpailu Tampere 2016, pre-nuorten joukkue -1. sija

Elise Cup 2016, pre-nuorten joukkue, nauha - 1.sija

Luokkakilpailut 2016, 5lk - 6.sija

Anastasia Egorova, 2009

II luokka

Miss Valentine 2017 - 4.sija/ vanne

Ikäkausikilpailu 2017 Imatra - 2.sija

Luokkakilpailu Helsinki 2017, 1lk. - 1.sija

Sofia Egorova, 2005

VI luokka

 

Ikäkausikilpailut 2017, Imatra - 1.sija/ 20

Miss Valentaine 2017, Tartu, Pre-nuorten joukkue nauha - 1. sija

SM 2016, Pre-nuorten joukue  -1. sija

Elise Cup 2016, Pre-nuorten joukue nauha - 3. sija

Kolmen Lajin kilpailu 2016, Pre-nuorten joukue nauha - 1. sija

Ikäkausikilpailu 2016, Pre-nuorten joukue nauha - 2. sija

Luokkakilpailu 2016, Espoo 6 lk -6.sija/ 24

Keväthymy 2016 - 1.sija

Ikäkausikilpailu 2016, Hämenlinna -1.sija/ 22

Maikellukesed 2015, Tallinn - 3 siija

Kolmen Lajin kilpailu 2015, Tampere- 1.sija

Luokkakilpailu2015, Jyväskylä 5lk - 1 sija/35

Maikellukesed 2014, Tallinn - 4 siija

Minirytmiset 2014, Vantaa- 1.sija/ keilat

Luokkakilpailu 2014, Helsinki, 3lk - 5 sija/67

 
 

Elsa Anttila,  2005

VI luokka

Voimisteluliiton Miniringin voimistelija 2017

Narva Open Cup 2017, Viro - 2. sija

Ikäkausikilpailu 2017, Imatra - 5. sija

Urheilukoulu n:o1 kutsukilpailu, Moskova 2015 - 1.sija

Luokkakilpailu IV luokka, Espoo 2015 - 5. sija

TLS Cup 2015, Turku - 6. sija

Luokkakilpailu I luokka, Helsinki 2014 - 5. sija

Vida Style Tournament 2014 (KV), Hämeenlinna - 7. sija(vapaaohjelma)