Joukkueet kevät 2018

SC Vantaa Elite Team, "prennut" 12-14v

12-14v sarjassa kansallisesti sekä kansainvälisesti kilpaileva edustusjoukkue. Joukkueen kilpailuohjelman koreografiasta vastaa Anna Shtepanova.

 

Voimistelijat:

 

Emma Autio 2004 - parasta voimistelussa on yhdessä olo, uuden oppiminen ja uusien saavutuksien saavuttaminen

  • 2011 SC Vantaa Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret
  • 2009 Tikkurilan Naisvoimistelijat 

Alisa Gorjunov 2005 - parasta voimistelussa on kehittyminen ja kilpaileminen

  • 2018 SC Vantaa Elite pre nuoret
  • 2009 Keravan Naisvoimistelijat mini rv > mare S > mare A > mare team > mare 06

Emma Laine 2005 - parasta voimistelussa on ohjelman ja akrobatian harjoittelu

  • 2013 SC Vantaa, Fuerte H > Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret
  • 2011 Kuusikon urheilijat, telinevoimistelu

Laura Leppelya 2006 - parasta voimistelussa on kehittyminen sekä kilpaileminen eri paikoissa

  • 2013 SC Vantaa Electra J > Electra M > Elite Kids > Elite pre nuoret

Ulrika Matila 2003 - parasta voimistelussa on kaverit ja uusien asioiden oppiminen

  • 2008 SC Vantaa, Fortius > Elite Kids > Espiral > Elite pre nuoret
  • 2007 Tikkurilan Naisvoimistelijat 

Lara Pietilä 2004 - voimistelussa parasta on joukkuekaverit ja onnistuminen

  • 2016 SC Vantaa, Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret

Isabel Potapenko 2006 - parasta voimistelussa on tulla notkeaksi ja kehittää itsevarmuutta. Parasta on myös kilpaileminen Suomessa ja ulkomailla.

  • 2012 SC Vantaa Electra J > Electra M > Elite pre nuoret

Anna Sebedash 2004 - parasta voimistelussa on onnistuminen, joukkuekaverit, kisamatkat ja kisat

  • 2017 SC Vantaa, Elite pre nuoret
  • 2016 SC Vantaa, Elite seurayhteistyö SC Vantaa ja TapErä, Elite Pre Jr
  • 2013 SC Vantaa Fuerte > Elite Kids
  • 2012 Elise Vantaa, rytminen voimistelu
  • 2011 Pakilan Voimistelijat, Belle
  • 2008 SVS, rytminen voimistelu

Eveliina Syrjäläinen 2007 - parasta voimistelussa on kivat kaverit, hyvä yhteishenki ja esiintymiset sekä kilpailut

  • 2010 SC Vantaa Electra > Elite Kids > rytminen voimistelu > Elite pre nuoret

 

 

- - - -

 

Elite Kids, 10-12v

Joukkue kilpailee kansallisesti sekä kansainvälisesti. Joukkueen kilpailuohjelman koreografiasta vastaa Anna Shtepanova.

Voimistelijat:

 

Ella Ailunka 2006 - parasta voimistelussa on uudet kaverit ja kun oppii uusia asioita

  • 2017 SC Vantaa, Elite Kids
  • 2015 Tapanilan Erä, Ailia > Axoria 05

Zara Arc 2006 - parasta voimistelussa on kisat ja se kun oppii uusia asioita

  • 2017 SC Vantaa, Elite Kids
  • 2015 Tapanilan Erä, Ailia > Axoria 05
  • 2012 Telinevoimistelu

Sofia Junes 2007 - parasta voimistelussa on ohjelman harjoitteleminen ja kilpaileminen

  • 2016 SC Vantaa Electra > Elite Kids
  • 2010 Elise Vantaa

Taimi Karismo 2007 - parasta voimistelussa on kaikki

  • 2012 SC Vantaa Electra H > Electra J > Elite Kids

Peppi Limmonen 2006 - parasta voimistelussa on uuden oppiminen ja kilpaileminen

  • 2016 SC Vantaa harraste voimistelu> Electra H > Electra > Elite Kids
  • 2016 Keravan Naisvoimistelijat tanssillinen voimistelu

Silja Linna 2007 - parasta voimistelussa on uusien asioiden oppiminen ja voimistelijana kehittyminen

  • 2013 SC Vantaa harrastevoimistelu > Electra H > Electra J > Vernissa > Elite Kids

Amalia Saarinen 2007 - parasta voimistelussa on kilpailut, uusien asioiden oppiminen ja kaverit

  • 2018 SC Vantaa Elite Kids
  • 2012 Keravan Naisvoimistelijat temppujumppa > minivalmennus > liana > team liana 

Ilona Siniketo 2007 - parasta voimistelussa on kivat joukkuekaverit ja kilpailut

  • 2011 SC Vantaa Electra -ikäryhmä > Elite Kids

Helmi Tallavaara 2007 - parasta voimistelussa on kehittyminen ja kaverit

  • 2010 SC Vantaa Electra -ikäryhmä > Elite Kids

Camilla Ulmanen 2006 -  parasta voimistelussa on joukkue kaverit, yhteishenki, uuden oppiminen ja kannustavat kaverit ja valmentajat

  • 2015 SC Vantaa Electra J > Electra > Elite Kids

Sanni Viklund 2008 - parasta voimistelussa on kilpailut, joukkuekaverit ja kehittyminen

  • 2018 SC Vantaa Elite Kids
  • 2013 Keravan Naisvoimistelijat, minivalmennus > liana

- - - -

 

Elite Minit, 8-10v

Joukkue kilpailee kansallisesti sekä kansainvälisesti. Joukkueen kilpailuohjelman koreografiasta vastaa Anna Shtepanova.

Fanny Anttila 2010 - parasta voimistelussa on hypyt

  • 2017 SC Vantaa Elite minit
  • 2017  Keravan Naisvoimistelijat, Lux mini
  • 2016 VSK Telinevoimistelu
  • 2012-2015 SC Vantaa jv 10-11, esivalmennus 10-11

Minea Gröhn 2008 - parasta voimistelussa on kaverit ja onnistuminen

  • 2010 SC Vantaa satujumppa > jv 08-09 > Brilla > Ellte minit

Milena Hristov 2007 - parasta voimistelussa on kisat ja ohjelman harjoittelu

  • 2015 SC Vantaa voimistelun harrasteryhmä > Electra H > Electra > Ellte minit

Iitu Hyttinen 2009 - parasta voimistelussa on liikkeet sekä oppia uusia asioita

  • 2016 SC Vantaa harrastevoimistelu > harraste telinevoimistelu > Elite minit

Jasmin Jokinen 2009 - parasta voimistelussa on esiintymiset/kilpailut ja kaverit

  • 2016 SC Vantaa Brilla > Elite minit
  • 2v STVK temppujumppa ja kilpavalmennusryhmä telinevoimistelu

Sarah Perasath 2009 - parasta voimistelussa on venytteleminen

  • 2015 SC Vantaa, Brilla > Elite minit

Inka Rossi 2009 - parasta voimistelussa

  • 2015 SC Vantaa, harrastevoimistelu >  Brilla > Elite minit
  • 2012 Lystileikki temppujumppa

Amalia Ryhänen 2008 - parasta voimistelussa on uusien asioiden oppiminen ja kilpailumatkat

  • 2013 SC Vantaa Brilla > Elite minit
  • 2011 VVS harrasteryhmä

Alva Tapola 2008 - parasta voimistelussa on oppia uutta, tulla notkeammaksi ja käydä kisoissa

  • 2010 SC Vantaa satujumppa > jv 08-09 > Brilla > Elite minit

Enni Torppa 2009 - parasta voimistelussa on treenaaminen ja kaverit

  • 2013 SC Vantaa Brilla > Elite minit

Emma Turhan 2009 - parasta voimistelussa on uusien asioiden oppiminen ja kaverit

  • 2012 SC Vantaa JV 08-09 > Brilla > Elite minit

Milina Valkama 2010 - parasta voimistelussa on venyttely, kaverit ja esiintymiset/kilpailut ja olla notkea

  • 2017 SC Vantaa, Elite minit
  • 2015 Elise Vantaa esivalmennus > nasut