Joukkueet syksy 2017

Minetit Elite, Juniorit

Yhteistyöjoukkue Tampereen Voimistelijoiden Minetit -joukkueen kanssa. Joukkue voitti junioreiden maailmanmestaruuden sekä suomenmestaruuden keväällä 2017. Syksyllä 2017 joukkueen päätähtäin on EM kilpailuissa. 

 

Valmentajat:

Titta Heikkilä, Minna Karhu, Teija Kukkala, Kiia Kuusela

Koreografi:

Antton Laine

Voimistelijat:

 

Tuuli Kankaanpää 2002  - parasta voimistelussa on se kun kova työ palkitaan, kisamatkat ja kaverit

  • 2017 Tampereen Voimistelijat, Minetit Elite
  • Tampereen Voimistelijat, Minetit 
  • Tampereen Voimistelijat (JV, RV)
  • 2007 Jyväskylän Voimistelijat, Jyväskylän Naisvoimistelijat (JV,RV)

Janina Kaukomaa 2001 - parasta voimistelussa on ystävät ja tunteet mitkä voi saavuttaa, varsinkin kilpailuissa.

  • 2017 SC Vantaa, Minetit Elite
  • 2014 Tapanilan Erä, Elite seurayhteistyö SC Vantaa ja TapErä, Elite > Minetit Elite
  • 2008 Tapanilan Erä, Keijut > Alexa​

Roosa Koski 2004 - parasta voimistelussa on yhdessä joukkueen kanssa onnistuminen ja tavoitteiden saavuttaminen

  • 2017 Tampereen Voimistelijat, Minetit Elite
  • 2014 Tampereen Voimistelijat, Team Minetit
  • 2011 Tampereen työväen naisvoimistelijat
  • 2008 Tampereen Voimistelijat, telinevoimistelu

Helmi Kuvaja 2001 - parasta voimistelussa on kaverit, onnistumiset ja kilpaileminen

  • 2017 SC Vantaa, Minetit Elite
  • 2011 Elise-Vantaa, Syrenia

Kaisa Mäkinen 2004 - parasta voimistelussa on joukkue ja kovan työn tuloksena palkinto kilpailuissa

  • 2017 Tampereen Voimistelijat, Minetit Elite
  • 2015 Tampereen Voimistelijat, Minetit
  • 2010 Ylöjärven isku, Tampereen Voimistelijat

Rosa Pajunen 2002 - parasta voimistelussa on kilpailumatkat sekä joukkuekaverit

  • 2017 SC Vantaa, Minetit Elite
  • 2015 Tapanilan Erä, Elite seurayhteistyö SC Vantaa ja TapErä, Elite Pre Jr > Elite > Minetit Elite
  • 2010 Tapanilan Erä

Alina Panula 2001 - parasta voimistelussa on tavotteiden täyttymiset, sekä onnistumiset yhdessä joukkueen kanssa

  • 2017 SC Vantaa, Minetit Elite
  • 2015 SC Vantaa, Elite seurayhteistyö SC Vantaa ja TapErä, Elite Pre Jr > Elite > Minetit Elite
  • SC Vantaa, Kinesis
  • 2011 Rekolan Raikas

Viivi Saarenrinne 2002 - parasta voimistelussa on joukkueen kanssa harjoitteleminen ja oppiminen sekä uudet kokemukset

  • 2017 Tampereen Voimistelijat, Minetit Elite
  • 2013 Tampereen Voimistelijat, Team Minetit > Minetit Jr
  • Tampereen Voimistelijat (RV)
  • 2006 Rantaperkiön Isku

Enni Söderling 2002 - parasta voimistelussa on kun saa harjoitella yhdessä joukkueen kanssa, jakaa onnistumiset sekä pettymykset ja kun kilpailuissa palkitaan kova työ

  • 2017 Tampereen Voimistelijat, Minetit Elite
  • 2013 Tampereen Voimisteljat, Minetit
  • 2012 Tampereen Voimistelijat
  • 2008 Ylöjärven Isku

Ida Järvinen 2003 - parasta voimistelussa on joukkuekaverit sekä yhteiset matkat joukkueen kanssa

  • 2017 SC Vantaa, Minetit Elite
  • 2015 Tapanilan Erä, Elite seurayhteistyö SC Vantaa ja TapErä, Elite Pre Jr > Elite > Minetit Elite
  • 2008 Tapanilan Erä

 

- - - -

 

Elite SC Vantaa, pre nuoret

12-14v sarjassa kansallisesti sekä kansainvälisesti kilpaileva edustusjoukkue. Osa joukkueen voimistelijoista on kevään 2017 12-14v suomenmestareita (Elite Pre Jr, SC Vantaa ja TapErä) ja osa kilpailee 12-14v sarjassa ensimmäistä kauttaan. Joukkueen kilpailuohjelman koreografiasta vastaa Anna Shtepanova.

 

Voimistelijat:

 

Emma Autio 2004 - parasta voimistelussa on yhdessä olo, uuden oppiminen ja uusien saavutuksien saavuttaminen

  • 2011 SC Vantaa Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret
  • 2009 Tikkurilan Naisvoimistelijat 

Emma Laine 2005 - parasta voimistelussa on ohjelman ja akrobatian harjoittelu

  • 2013 SC Vantaa, Fuerte H > Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret
  • 2011 Kuusikon urheilijat, telinevoimistelu

Laura Leppelya 2006 - parasta voimistelussa on kehittyminen sekä kilpaileminen eri paikoissa

  • 2013 SC Vantaa Electra J > Electra M > Elite Kids > Elite pre nuoret

Ulrika Matila 2003 - parasta voimistelussa on kaverit ja uusien asioiden oppiminen

  • 2008 SC Vantaa, Fortius > Elite Kids > Espiral > Elite pre nuoret
  • 2007 Tikkurilan Naisvoimistelijat 

Lara Pietilä 2004 - voimistelussa parasta on joukkuekaverit ja onnistuminen

  • 2016 SC Vantaa, Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret

Isabel Potapenko 2006 - parasta voimistelussa on tulla notkeaksi ja kehittää itsevarmuutta. Parasta on myös kilpaileminen Suomessa ja ulkomailla.

  • 2012 SC Vantaa Electra J > Electra M > Elite pre nuoret

Anna Sebedash 2004 - parasta voimistelussa on onnistuminen, joukkuekaverit, kisamatkat ja kisat

  • 2017 SC Vantaa, Elite pre nuoret
  • 2016 SC Vantaa, Elite seurayhteistyö SC Vantaa ja TapErä, Elite Pre Jr
  • 2013 SC Vantaa Fuerte > Elite Kids
  • 2012 Elise Vantaa, rytminen voimistelu
  • 2011 Pakilan Voimistelijat, Belle
  • 2008 SVS, rytminen voimistelu

Eveliina Syrjäläinen 2007 - parasta voimistelussa on kivat kaverit, hyvä yhteishenki ja esiintymiset sekä kilpailut

  • 2010 SC Vantaa Electra > Elite Kids > rytminen voimistelu > Elite pre nuoret

Daniela Toivonen 2003 - parasta voimistelussa on onnistumisen ilo, kisamatkat ja ystävät

  • 2017 SC Vantaa, Elite pre nuoret
  • 2016 SC Vantaa, Elite seurayhteistyö SC Vantaa ja TapErä, Elite Pre Jr
  • 2012 SC Vantaa Fuerte > Elite Kids
  • Pakilan Voimistelijat, Marissa
  • 2010 SVS, rytminen voimistelu

 

- - - -

 

Elite SC Vantaa Kids, 8-10v/10-12v

Joukkue kilpailee syksyllä 2017 8-10v sarjassa ja keväällä 2018 joukkue siirtyy 10-12v sarjaan. Kids kilpailee kansallisesti sekä kansainvälisesti. Joukkueen kilpailuohjelman koreografiasta vastaa Anna Shtepanova.

 

Voimistelijat:

 

Ella Ailunka 2006 - parasta voimistelussa on uudet kaverit ja kun oppii uusia asioita

  • 2017 SC Vantaa, Elite Kids
  • 2015 Tapanilan Erä, Ailia > Axoria 05

Zara Arc 2006 - parasta voimistelussa on kisat ja se kun oppii uusia asioita

  • 2017 SC Vantaa, Elite Kids
  • 2015 Tapanilan Erä, Ailia > Axoria 05
  • 2012 Telinevoimistelu

Sofia Junes 2007 - parasta voimistelussa on ohjelman harjoitteleminen ja kilpaileminen

  • 2016 SC Vantaa Electra > Elite Kids
  • 2010 Elise Vantaa

Taimi Karismo 2007 - parasta voimistelussa on ihan kaikki

  • 2013 SC Vantaa Electra H > Electra J > Electra > Elite Kids

Silja Linna 2007 - parasta voimistelussa on uusien asioiden oppiminen ja voimistelijana kehittyminen

  • 2013 SC Vantaa harrastevoimistelu > Electra H > Electra J > Vernissa > Elite Kids

Ilona Siniketo 2007 - parasta voimistelussa on kivat joukkuekaverit ja kilpailut

  • 2011 SC Vantaa Electra -ikäryhmä > Elite Kids

Helmi Tallavaara 2007 - parasta voimistelussa on kehittyminen ja kaverit

  • 2010 SC Vantaa Electra -ikäryhmä > Elite Kids

Camilla Ulmanen 2006 -  parasta voimistelussa joukkue kaverit, yhteishenki, uuden oppiminen ja kannustavat kaverit ja valmentajat

  • 2015 SC Vantaa Electra J > Electra > Elite Kids

- - - -

 

Elite SC Vantaa Minit, 8-10v

 

Kuura Allonen 2008 - parasta voimistelussa on venyttely ja lihaskuntoliikkeet

  • 2016 SC Vantaa Brilla > Elite minit

Jasmin Jokinen 2009 - parasta voimistelussa on esiintymiset/kilpailut ja kaverit

  • 2016 SC Vantaa Brilla > Elite minit
  • 2v STVK temppujumppa ja kilpavalmennusryhmä telinevoimistelu

Sarah Perasath 2009 - parasta voimistelussa on venytteleminen

  • 2015 SC Vantaa, Brilla > Elite minit

Inka Rossi 2009 - parasta voimistelussa

  • 2015 SC Vantaa, harrastevoimistelu >  Brilla > Elite minit
  • 2012 Lystileikki temppujumppa

Amalia Ryhänen 2008 parasta voimistelussa on

  • SC Vantaa Brilla > Elite minit

Enni Torppa 2009 - parasta voimistelussa on treenaaminen ja kaverit

  • 2013 SC Vantaa Brilla > Elite minit

Emma Turhan 2009 - parasta voimistelussa on uusien asioiden oppiminen ja kaverit

  • 2012 SC Vantaa JV 08-09 > Brilla > Elite minit

Milina Valkama 2010 - parasta voimistelussa on venyttely, kaverit ja esiintymiset/kilpailut ja olla notkea

  • 2017 SC Vantaa, Elite minit
  • 2015 Elise Vantaa esivalmennus > nasut