Joukkueet syksy 2018

Minetit Elite, Juniorit 14-16v

Elite SC Vantaan junioreiden ja Tampereen Sisun Minetit junior joukkueen yhteistyöjoukkue. Seurayhteistyöjoukkue Minetit Elite on voittanut vuonna 2017 junioreiden maailmanmestaruuden, suomenmestaruuden sekä EM Pronssia.

Voimistelijat:

 

Laura Airila 2003 (SC Vantaa) - parasta voimistelussa on treenaaminen ja onnistumisen tunne

  • 2018 SC Vantaa > Minetit Elite
  • 2011 Keravan Naisvoimistelijat Stella, Sole, Ilona S, Ilona

Emma Autio 2004 (SC Vantaa)  - parasta voimistelussa on yhdessä olo, uuden oppiminen ja uusien saavutuksien saavuttaminen

  • 2011 SC Vantaa Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret > Minetit Elite
  • 2009 Tikkurilan Naisvoimistelijat

Tilda Holappa 2005  (TaSi)

Katariina Huuhka 2006 (TaSi)

Roosa Koski 2004 (TaSi)

Emma Laine 2005 (SC Vantaa) - parasta voimistelussa on ohjelman ja akrobatian harjoittelu

  • 2013 SC Vantaa, Fuerte H > Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret > Minetit Elite
  • 2011 Kuusikon urheilijat, telinevoimistelu

Ulrika Matila 2003 (SC Vantaa) - parasta voimistelussa on kaverit ja uusien asioiden oppiminen

  • 2008 SC Vantaa, Fortius > Elite Kids > Espiral > Elite pre nuoret > Minetit Elite
  • 2007 Tikkurilan Naisvoimistelijat

Kaisa Mäkinen 2004 (TaSi)

Armida Muurasniemi 2004 (TaSi)

Lara Pietilä 2004 (SC Vantaa) - parasta voimistelussa  on joukkuekaverit ja onnistuminen

  • 2016 SC Vantaa, Fuerte > Elite Kids > Elite pre nuoret > Minetit Elite
ville levijärvi
ville levijärvi

SC Vantaa Elite Team, "prennut" 12-14v 

Kansallisesti sekä kansainvälisesti kilpailevat edustusjoukkueet. Juniorit syksy 2018 - kevät 2019 yhteistyöjoukkue Minetit Junior, Tampereen Sisu.

Voimistelijat:

 

Zara Acar 2006 - parasta voimistelussa on kisat ja se kun oppii uusia asioita

  • 2017 SC Vantaa, Elite Kids > Prennut
  • 2015 Tapanilan Erä, Ailia > Axoria 05
  • 2012 Telinevoimistelu

Ella Ailunka 2006 - parasta voimistelussa on uudet kaverit ja kun oppii uusia asioita

  • 2017 SC Vantaa, Elite Kids > Prennut
  • 2015 Tapanilan Erä, Ailia > Axoria 05

Alisa Gorjunov 2005 - parasta voimistelussa on kehittyminen ja kilpaileminen

  • 2018 SC Vantaa Elite pre nuoret
  • 2009 Keravan Naisvoimistelijat mini rv > mare S > mare A > mare team > mare 06

Laura Leppelya 2006 - parasta voimistelussa on kehittyminen sekä kilpaileminen eri paikoissa

  • 2013 SC Vantaa Electra J > Electra M > Elite Kids > Elite pre nuoret

 Peppi Limmonen 2006 - parasta voimistelussa on uuden oppiminen ja kilpaileminen

  • 2016 SC Vantaa harraste voimistelu> Electra H > Electra > Elite Kids > Prennut
  • 2016 Keravan Naisvoimistelijat tanssillinen voimistelu

Ella Narkiniemi 2004

Isabel Potapenko 2006 - parasta voimistelussa on tulla notkeaksi ja kehittää itsevarmuutta. Parasta on myös kilpaileminen Suomessa ja ulkomailla.

  • 2012 SC Vantaa Electra J > Electra M > Elite pre nuoret

Eveliina Syrjäläinen 2007 - parasta voimistelussa on kivat kaverit, hyvä yhteishenki ja esiintymiset sekä kilpailut

  • 2010 SC Vantaa Electra > Elite Kids > rytminen voimistelu > Elite pre nuoret

Camilla Ulmanen 2006 -  parasta voimistelussa on tasapainot, spagaatit, kilpailut, valmentajat ja joukkuekaverit

  • 2015 SC Vantaa Electra J > Electra > Elite Kids > Prennut

 

- - - -

 

ville levijärvi

Elite Kids, 10-12v

Joukkue kilpailee kansallisesti sekä kansainvälisesti. 

Voimistelijat:

 

Minea Gröhn 2008 - parasta voimistelussa on kaverit ja onnistuminen

  • 2010 SC Vantaa satujumppa > jv 08-09 > Brilla > Ellte minit > Kids

Milena Hristov 2007 - parasta voimistelussa on kisat ja ohjelman harjoittelu

  • 2015 SC Vantaa voimistelun harrasteryhmä > Electra H > Electra > Ellte minit > Kids

Sofia Junes 2007 - parasta voimistelussa on ohjelman harjoitteleminen ja kilpaileminen

  • 2016 SC Vantaa Electra > Elite Kids
  • 2010 Elise Vantaa

Silja Linna 2007 - parasta voimistelussa on uusien asioiden oppiminen ja voimistelijana kehittyminen

  • 2013 SC Vantaa harrastevoimistelu > Electra H > Electra J > Vernissa > Elite Kids

Daisy Madissoo 2007

Oona Mäkinen 2007 - parasta voimistelussa on tiimi

  • 2016 SC Vantaa rytminen voimistelu > Electra > Elite Kids

Amalia Saarinen 2007 - parasta voimistelussa on kilpailut, uusien asioiden oppiminen ja kaverit

  • 2018 SC Vantaa Elite Kids
  • 2012 Keravan Naisvoimistelijat temppujumppa > minivalmennus > liana > team liana 

Alisa Soivi 2008 

Helmi Tallavaara 2007 - parasta voimistelussa on kehittyminen ja kaverit

  • 2010 SC Vantaa Electra -ikäryhmä > Elite Kids

Alva Tapola 2008 - parasta voimistelussa on oppia uutta, tulla notkeammaksi ja käydä kisoissa

  • 2010 SC Vantaa satujumppa > jv 08-09 > Brilla > Elite minit > Kids

Adette Valkonen 2007 

Sanni Viklund 2008 - parasta voimistelussa on kilpailut, joukkuekaverit ja kehittyminen

  • 2018 SC Vantaa Elite Kids
  • 2013 Keravan Naisvoimistelijat, minivalmennus > liana

 

 

 

 

 

 

- - - -

 

Elite Minit, 8-10v

Joukkue kilpailee kansallisesti sekä kansainvälisesti. Joukkueen kilpailuohjelman koreografiasta vastaa Anna Shtepanova.

Fanny Anttila 2010 - parasta voimistelussa on hypyt

  • 2017 SC Vantaa Elite minit
  • 2017  Keravan Naisvoimistelijat, Lux mini
  • 2016 VSK Telinevoimistelu
  • 2012-2015 SC Vantaa jv 10-11, esivalmennus 10-11

Isla Hietanen 2010 - parasta voimistelussa

Jasmin Jokinen 2009 - parasta voimistelussa on esiintymiset/kilpailut ja kaverit

  • 2016 SC Vantaa Brilla > Elite minit
  • 2v STVK temppujumppa ja kilpavalmennusryhmä telinevoimistelu

Melissa Korhola 2008 - parasta voimistelussa on joukkuekaverit, uuden oppiminen ja selän liikkuvuusliikkeet

  • 2017 SC Vantaa harrastejoukkue > Brilla > Elite minit
  • 2012-2016 Harrastetelinevoimistelu, harrastebaletti, temppujumppa

Raakel Kähärä 2008 - parasta voimistelussa on uusien taitojen oppiminen, uusien kavereiden saaminen, esiintyminen/kilpaileminen

  • 2017 SC Vantaa telinevoimistelu > Brilla > Elite minit

Minea Markoff 2009 - parasta voimistelussa on ohjelmat ja kilpailuissa voittaminen

  • 2016 SC Vantaa Brilla M > rytminen voimistelu lapset ja pre nuoret (16-18) > Elite minit

Inka Rossi 2009 - parasta voimistelussa

  • 2015 SC Vantaa, harrastevoimistelu >  Brilla > Elite minit
  • 2012 Lystileikki temppujumppa

Enni Torppa 2009 - parasta voimistelussa on treenaaminen ja kaverit

  • 2013 SC Vantaa Brilla > Elite minit

Emma Turhan 2009 - parasta voimistelussa on uusien asioiden oppiminen ja kaverit

  • 2012 SC Vantaa JV 08-09 > Brilla > Elite minit

Odessa Vainio 2009 - parasta voimistelussa oppia uusia asioita ja haastaa itsensä

  • 2018 SC Vantaa > Brilla > Elite minit

Siiri Vähäkangas 2010 - parasta voimistelussa